Hovedbestyrelsen

hb_topslider.png

Hovedbestyrelsen som valgt på Landsmødet i Odense 27-28 maj 2017. Fra venstre: Nilas, Jesper, Tina, Gitte, Mathilde, Erik, Tatjana, Casper, Jesper, Tobias, Poul og Peter (ikke på billedet: Eva).

I hovedbestyrelsen er vi ansvarlig for udvikling af Alternativet som 4. sektor-organisation, herunder parti. Vi håber, at I vil tage kontakt til os i Hovedbestyrelsen, når I har noget på hjerte. I er meget velkommen til at kontakte os hver især.

 

Nilas Bay-Foged

Forperson

nilas.bay.foged@alternativet.dk

20828899

Mathilde Hougaard Boesen

Næstforperson

mathilde.boesen@alternativet.dk

28218577

Tina Brixen

Næstforperson

tina.brixen@alternativet.dk

30 24 22 15

Peter van Hauen

Kasserer

peter.van.hauen@alternativet.dk

30916052

Eva Böcher Lassen

Bestyrelsesmedlem

Eva.lassen@alternativet.dk

60675087

Gitte Menaka Hansen

Bestyrelsesmedlem

gitte.hansen@alternativet.dk

20782120

Jesper Arp Rasmussen

Bestyrelsesmedlem

jesper.arp@alternativet.dk

60674254

Jesper Callesen

Bestyrelsesmedlem

jesper.callesen@alternativet.dk

27281334

Tobias Mark Jørgensen

Bestyrelsesmedlem

tobiasmark89@gmail.com

27145476

Poul Brandrup

Suppleant

poul.brandrup@alternativet.dk

23484140