Landssekretariatet

Landssekretariatet er Alternativets organisatoriske hjerte.
Du finder dem i et skønt hus i hjertet af København, tæt ved Nørreport.
Åbenrå 33, st.
1124 København K.

Du kan booke lokale i Landssekretariatet ved at trykke her.


Andreas Smith Jørgensen

Betalingskoordinator

andreas.smith@alternativet.dk

60195718

Birte Lykke Rabjerg

Økonomi- og Administrationschef

regnskab@alternativet.dk

71792545

Emil Ipsen

Kampagnekoordinator

emil.ipsen@alternativet.dk

71793161

Esben Sloth

Kampagnechef og fungerende sekretariatsleder

esben.sloth@alternativet.dk

71797588

Fleur Marie Frilund Jensen

IT & Administration

fleur.frilund@alternativet.dk

71791655

Karen-Maria Slente Stubager

Projekt- og Udviklingsmedarbejder

karenmaria.slente@alternativet.dk

51959720

Maiken Meedom Andersen

Medlems- og Eventchef

maiken.meedom@alternativet.dk

61701383

Majken Mac

Demokratiudvikler

majken.mac@alternativet.dk

71790588

Mathias Henriksen

Europamedarbejder

mathias.henriksen@alternativet.dk

30562476

Noah Reinert Sturis

Studentermedhjælper

noah.sturis@alternativet.dk

41403448

Thomas Nørgård Esbensen

Grafisk Designer

thomas.esbensen@alternativet.dk

26746146