Christiansborgs Sekretariat

På den grønne gang på Christiansborg arbejder medarbejderne med at understøtte vores folketingsmedlemmers arbejde. Du er altid velkommen til at kontakte dem.

Rune Langhoff

Presserådgiver

rune.langhoff@ft.dk

61624778

Abdullahi H.A Yarow

Politisk rådgiver

abdullahi.yarow@ft.dk

61624421

Amalie Villesen

Ledelseskonsulent

amalie.villesen@ft.dk

Anne Sørensen

Sekretær

anne.sorensen@ft.dk

61625935

Claus Jansson

Politisk assistent /Torsten

claus.jansson@alternativet.dk

60890161

Daniel Hauberg

Gruppesekretær

Daniel.Hauberg@ft.dk

61623546

Daniel Steinvig

Politisk rådgiver

Daniel.Steinvig@ft.dk

31698893

Gitte Neergaard

Sekretær / Pernille og Julius

gitte.neergaard@ft.dk

61623882

Hanne Laage-Petersen

Sekretær / Torsten og Rasmus N.

Helene Hagel

Politisk rådgiver

helene.hagel@ft.dk

61624534

Heval Y

Sekretær / Uffe Elbæk

heval.yildirim@ft.dk

61623102

Lone Pedersen

Sekretær / Christian og Roger

Lone.Pedersen@ft.dk

61625451

Lykke Jensen

Sekretariatschef

Lykke.Jensen@ft.dk

61623271

Mark Hessellund Beanland

Personlig rådgiver for Uffe

mark.beanland@ft.dk

+4533374815

Mathias Høj Kristensen

Chefrådgiver

mathias.kristensen@ft.dk

Mikkel Bahl

Politisk rådgiver

Mikkel.Bahl@ft.dk

Nathalie Teresa Iannello Hersild

Politisk rådgiver

Oliver Riel

Kreativ kampagneleder

oliver.riel@ft.dk

61624662

Sally Zenia Gjerskov Hylby

Studentermedhjælp

sally.hylby@ft.dk

20963340

Sidsel Ravn

Presse- & SoMe-rådgiver

sidsel.ravn@ft.dk

61625708

Søren Skårhøj

Økonomisk rådgiver

Soren.skaarhoej@ft.dk

61623311

Tilde Katrine Schmidt

Presse- & SoMe-rådgiver

tilde.schmidt@ft.dk

61623843

Toke Lotz

Kreativ kampagneleder

Vicki Therkildsen

Pressechef

vicki.therkildsen@ft.dk

61625490

Bjarke Charlie Serritslev

Presse- & SoMe-rådgiver

bjarke.serritslev@ft.dk

61623734

Søren Malmborg

Politisk rådgiver

Soren.Malmborg@ft.dk