
Skal vi snakke? 🌱
SKAL VI SNAKKE? 👀
- et andet slags borgermøde 🌀
Kære Å medlemmer i Halsnæs 🌱
Jeg vil gerne lære endnu mere om min kommune som jeg bor i, og som jeg nu også er nyvalgt byrådsmedlem i, for Alternativet.
Derfor vil jeg gerne komme rundt og mødes med jer der har lyst til at tage en snak om stort og småt. I kan spørge indtil hvad Alternativets politik er, og komme med forslag såvel som bekymringer 🙌
For Jeres input er vigtige! Både fordi jeg sidder som ene mandat for Alternativet, også ifm budgetforhandlingerne som vi starter op på nu.
Og, fordi det er den hverdag der er jeres, som er den vi skal træffe beslutninger omkring, især når det kommer til de mange forskellige institutioner vi har- kommunale, private, frivillige, sport, kultur, skoler, plejehjem, børnehaver/vuggestuer osv osv!
Jeg håber I vil kigge forbi til en uformel snak, og hvis ikke tid og sted passer, så kan I altid sende mig en mail [email protected] eller en besked på messenger. Her er planen. Flere dage følger 😊
🟩Mandag den 31 august på det nye torv i Ølsted
🟩Tirsdag den 1 september - plænen ved Mølledammen i Frederiksværk
🟩Onsdag den 2 september ved Gubben torvet
Alle dage fra 14-17- og med forbehold for vejret, så aflyses 🌬
PS, man er velkommen hvad end man har på hjerte, bare man møder op med ønsket om at tage den gode dialog 💚
Gode hilsner,
Nanna