Regionsrådskandidater

Her kan du se Alternativets regionsrådskandidater. Tryk på den enkeltes profilbillede for at læse mere om dem inde på AlleOs.

 

Byrådskandidater


Region Hovedstaden

Ken Patrick Petersson

Kandidat

ken.petersson@alternativet.dk

28957219

Martin Schepelern

Kandidat

martin.schepelern@alternativet.dk

Qasam Nazir Ahmad

Kandidat

qasam.ahmad@alternativet.dk

Julie Katinka Herdal Molbech

Kandidat

julie.herdal.molbech@alternativet.dk

50520615

Theis Liebach Smedegaard

Kandidat

theis.smedegaard@alternativet.dk

30258294

Pernille Schnoor

Kandidat

pernille.schnoor@ft.dk

Martin Kjærulff

Kandidat

40343468

Rolf Bjerre

Kandidat

rolf.bjerre@alternativet.dk

25210203

Tue Boje Folden

Kandidat

digterkongen@hotmail.com

22858149

Region Midtjylland

Børge Sejersen Sommer

Kandidat

Rasmus Foged

Kandidat

Rasmus.Foged@Alternativet.dk

22466915

Karina Enggaard

Kandidat

karina.enggaard@alternativet.dk

28602716

Ulf Torlyn

Kandidat

ulf.torlyn@alternativet.dk

41857485

Louisa Bisgaard

Kandidat

louisa.bisgaard@alternativet.dk

24603609

Region Nordjylland

Louise Ursell-Smith

Kandidat

louise.ursell-smith@alternativet.dk

42402164

Per Alstrup

Kandidat

per.alstrup@alternativet.dk

29131214

Christian Johnson

Kandidat

christian.johnson@alternativet.dk

28693537

Mette Wulff

Kandidat

mettewulff2912@gmail.com

Gustav Sieg Sørensen

Kandidat

gustav.sieg.60@godmail.dk

51724673

Region Sjælland

Theresa Dall Helth

Kandidat

theresa.helth@alternativet.dk

29923512

Sven-Åge Westphalen

Kandidat

svenage.westphalen@alternativet.dk

42915288

Region Syddanmark

Birgitte Millung

Kandidat

birgitte.millung@alternativet.dk

22335056

Line Gessø Storm Hansen

Kandidat

line.gessoe@alternativet.dk

Hans-Jørgen Jagd

Kandidat

hjj@bolig-tech.dk

61303208

Andreas Lund Andersen

Regionsrådsmedlem

and.lund.and@gmail.com

Ove Kjær Kristensen

Kandidat

ovekjkristensen@gmail.com

40841082

Jan Hedegaard Kronborg

Kandidat

kronborgjan@gmail.com

Gorm Dalgaard

Kandidat