Christiansborgs Sekretariat

På den grønne gang på Christiansborg arbejder medarbejderne med at understøtte vores folketingsmedlemmers arbejde. Du er altid velkommen til at kontakte dem.
psbillede.jpg

Amalie Villesen

Politisk rådgiver

amalie.villesen@ft.dk

Bodil bach

Sekretær / Rene og Carolina

bodil.bach@ft.dk

61624661

Daniel Hauberg

Partisekretær

Daniel.Hauberg@ft.dk

61623546

Gitte Neergaard

Sekretær / Pernille og Josephine F.

gitte.neergaard@ft.dk

61623882

Hanne Laage-Petersen

Sekretær / Torsten og Rasmus N.

Helene Hagel

Politisk rådgiver

helene.hagel@ft.dk

61624534

Jakob Gorm Andreasen

Politisk rådgiver

Jakob.Gorm@Alternativet.dk

61624664

Leila Stockmarr

Politisk Chef

Lone Pedersen

Sekretær

Lone.Pedersen@ft.dk

61625451

Lykke Jensen

Sekretariatschef

Lykke.Jensen@ft.dk

61623271

Mark Hessellund Beanland

Personlig rådgiver for Uffe

mark.beanland@ft.dk

+4533374815

Mathias Høj Kristensen

Særlig rådgiver og ansvarlig for kommunikation og analyse

mathias.kristensen@ft.dk

Mikkel Bahl

Politisk rådgiver

Mikkel.Bahl@ft.dk

Oliver Riel

Udviklingsmedarbejder

oliverriel@gmail.com

61624662

Rebecca Berthelsen

Pressemedarbejder

r.berthelsen@hotmail.com

61623105

Rune Langhoff

Presserådgiver

rune.langhoff@ft.dk

61624778

Søren Skårhøj

Økonomisk rådgiver

Soren.skaarhoej@ft.dk

61623311

Tilde Katrine Schmidt

Presserådgiver

tilde.schmidt@ft.dk

61623843

Toke Lotz

Udviklingsmedarbejder

Vicki Therkildsen

Pressechef

vicki.therkildsen@ft.dk

61625490

Søren Malmborg

Politisk rådgiver

Soren.Malmborg@ft.dk