Politisk sekretariat

På den grønne gang på Christiansborg arbejder medarbejderne med at understøtte vores folketingsmedlemmers arbejde. Du er altid velkommen til at kontakte dem.
psbillede.jpg

Amalie Villesen

Politisk rådgiver

amalie.villesen@ft.dk

Daniel Hauberg

Gruppe Sekretær

Daniel.Hauberg@ft.dk

61623546

Gitte Neergaard

Sekretær / Pernille og Josephine F.

gitte.neergaard@ft.dk

61623882

Helene Hagel

Politisk rådgiver

helene.hagel@ft.dk

61624534

Jakob Gorm Andreasen

Politisk rådgiver

Jakob.Gorm@Alternativet.dk

61624664

Leila Stockmarr

Politisk Chef

Lone Pedersen

Sekretær

Lone.Pedersen@ft.dk

61625451

Mark Hessellund Beanland

Personlig rådgiver for Uffe

mark.beanland@ft.dk

+4533374815

Mathias Høj Kristensen

Særlig rådgiver og ansvarlig for kommunikation og analyse

mathias.kristensen@ft.dk

Oliver Riel

Udviklingsmedarbejder

oliverriel@gmail.com

71793449

Rebecca Berthelsen

Pressemedarbejder

r.berthelsen@hotmail.com

61623105

Rune Langhoff

Presserådgiver

rune.langhoff@ft.dk

61624778

Tilde Katrine Schmidt

Presserådgiver

tilde.schmidt@ft.dk

53680368

Bjarke Charlie Serritslev

Medlem

bjarke.charlie@alternativet.dk

31615052