Politisk sekretariat

På den grønne gang på Christiansborg arbejder medarbejderne med at understøtte vores folketingsmedlemmers arbejde. Du er altid velkommen til at kontakte dem.
psbillede.jpg

Niko Grünfeld

Udviklingsmedarbejder

niko.grunfeld@gmail.com

+45 28889520

Oliver Riel

Udviklingsmedarbejder

oliverriel@gmail.com

71793449

Adam Bang

Politisk assistent

Adam.Bang@ft.dk

61624285

Daniel Hauberg

Gruppe Sekretær

daniel.hauberg@ft.dk

61623546

Fanny Broholm

Politisk assistent

Fanny.Broholm@ft.dk

61624492

Mathias Høj Kristensen

Politisk chefrådgiver

Mathias.Kristensen@ft.dk

Helene Hagel

Politisk rådgiver

helene.hagel@ft.dk

Nafisa Fiidow

Politisk assistent

nafisa8660@hotmail.com

60604204

Rebecca Berthelsen

Pressemedarbejder

rebecca.berthelsen@ft.dk

Mikkel Nørskov Kjær

Sekretariatsleder

mikkel.kjaer@ft.dk

61623473

Tilde Katrine Schmidt

Presserådgiver

tilde.schmidt@ft.dk

53680368

Lone Pedersen

Sekretær

Mark Hessellund Beanland

Personlig Assistent

mark.beanland@ft.dk

+4533374815

Sidsel Toft Petersen

Politisk Assistent

sidsel_toft@hotmail.com

61623161

Jakob Gorm Andreasen

Politisk rådgiver

Magnus Harald Haslebo

Pressechef

magnus.haslebo@ft.dk

61623163

Rune Langhoff

Presserådgiver

rune.langhoff@ft.dk

61624778