Politisk sekretariat

På den grønne gang på Christiansborg arbejder medarbejderne med at understøtte vores folketingsmedlemmers arbejde. Du er altid velkommen til at kontakte dem.
psbillede.jpg

Amalie Villesen

Politisk rådgiver

amalie.villesen@ft.dk

Daniel Hauberg

Gruppe Sekretær

Daniel.Hauberg@ft.dk

61623546

Fanny Broholm

Politisk assistent

fanny.broholm@alternativet.dk

61624492

Helene Hagel

Politisk rådgiver

helene.hagel@ft.dk

Jakob Gorm Andreasen

Politisk rådgiver

Jakob.Andreasen@ft.dk

61624664

Leila Stockmarr

Politisk Rådgiver

Leila.Stockmarr@ft.dk

61624768

Lone Pedersen

Sekretær

Lone.Pedersen@ft.dk

Mads Kampp Christiansen

Politisk assistent

mads.kampp@ft.dk

Magnus Harald Haslebo

Pressechef

magnus.haslebo@ft.dk

61623163

Mark Hessellund Beanland

Personlig Assistent

mark.beanland@ft.dk

+4533374815

Mathias Høj Kristensen

Politisk chefrådgiver

mathias.kristensen@ft.dk

Mikkel Nørskov Kjær

Sekretariatsleder

mikkel.kjaer@ft.dk

61623473

Niko Grünfeld

Udviklingsmedarbejder

niko.grunfeld@gmail.com

+45 28889520

Oliver Riel

Udviklingsmedarbejder

oliverriel@gmail.com

71793449

Rebecca Berthelsen

Pressemedarbejder

rebecca.berthelsen@ft.dk

Rune Langhoff

Presserådgiver

rune.langhoff@ft.dk

61624778

Sidsel Toft Petersen

Politisk Assistent

sidsel_toft@hotmail.com

23341061

Tilde Katrine Schmidt

Presserådgiver

tilde.schmidt@ft.dk

53680368