Landssekretariatet

Landssekretariatet er Alternativets organisatoriske hjerte.
Du finder dem i et skønt hus i hjertet af København, tæt ved Nørreport.
Åbenrå 33, st.
1124 København K.

Du kan booke lokale i Landssekretariatet ved at trykke her.


Nis Benn

Organsationsansvarlig

nis.benn@alternativet.dk

60680706

Esben Sloth

Kampagneleder og ansvarlig for Kandidatuddannelse

esben.sloth@alternativet.dk

71797588

Fleur Marie Frilund Jensen

Medlemskoordinator & Praktisk Gris

fleur.frilund@alternativet.dk

71791864

Thomas Nørgård Esbensen

Grafisk Designer

thomas.esbensen@alternativet.dk

26746146

Noah Reinert Sturis

Studentermedhjælper

noah.sturis@alternativet.dk

41403448

Bjarke Charlie Serritslev

Studentermedhjælper

bjarke.charlie@alternativet.dk

31615052

Birte Lykke Rabjerg

Administration og økonomi

regnskab@alternativet.dk

71792545

Sascha Faxe

Politikudvikling

sascha.faxe@alternativet.dk

29618565

Cristine Gliese Rasmussen

Kommunikationschef

cristine.gliese@alternativet.dk

71792772

Maiken Meedom Andersen

Medlems- og Eventchef

maiken.meedom@alternativet.dk

61701383

Anders Kalsbøll

Studentermedhjælper

anders.kalsboll@alternativet.dk

60777728

Nikolaj K. Andersen

Projektkoordinator

nikolaj.andersen@alternativet.dk

25121139

Karen-Maria Slente Stubager

Projektmedarbejder på Folkemødet 2017

karenmaria.slente@alternativet.dk

51959720

Troels Damgaard Holm

Politikudviklingskonsulent

t_dh@yahoo.com

51725355