Landssekretariatet

Landssekretariatet er Alternativets organisatoriske hjerte.
Du finder dem i et skønt hus i hjertet af København, tæt ved Nørreport.
Åbenrå 33, st.
1124 København K.

Du kan booke lokale i Landssekretariatet ved at trykke her.


Birte Lykke Rabjerg

Økonomi- og Administrationschef

regnskab@alternativet.dk

71792545

Cristine Gliese Rasmussen

Kommunikationschef og Sekretariatsleder (delt)

cristine.gliese@alternativet.dk

71792772

Esben Sloth

Kampagnechef og ansvarlig for kandidater

esben.sloth@alternativet.dk

71797588

Fleur Marie Frilund Jensen

Koordinator for Administration og IT

fleur.frilund@alternativet.dk

71791655

Maiken Meedom Andersen

Medlems- og Eventchef

maiken.meedom@alternativet.dk

61701383

Nis Benn

Organisationschef og Sekretariatsleder (delt)

nis.benn@alternativet.dk

60680706

Noah Reinert Sturis

Studentermedhjælper

noah.sturis@alternativet.dk

41403448

Thomas Nørgård Esbensen

Grafisk Designer

thomas.esbensen@alternativet.dk

26746146

Karen-Maria Slente Stubager

Projekt- og udviklingsmedarbejder

karenmaria.slente@alternativet.dk

51959720

rebecca korsgaard

KV17-assistent

Anders Kalsbøll

Administrativ assistent

anders.kalsboll@alternativet.dk

60777728