Landssekretariatet

Landssekretariatet står for den daglige ledelse af Alternativet.
Du finder dem tæt ved Nørreport på adressen:
Åbenrå 33, st.
1124 København K.


Tlf. 71 79 18 64
Kampagnetelefonen har åben
fra kl. 8:30-20:00
Mailen er bemandet
fra kl. 8:30-20:00 
(alternativet@alternativet.dk)

Du kan booke lokale i Landssekretariatet ved at trykke her.


Annemarie Thomsen

Medlemssupport

annemarie.thomsen@alternativet.dk

71792772

Birte Lykke Rabjerg

Økonomi- og Administrationschef

regnskab@alternativet.dk

71792545

Carl Mariager

Studentermedhjælper

carl.mariager@alternativet.dk

+45 61777229

Erla Huld Hadaoui

Politisk konsulent

erla.hadaoui@alternativet.dk

Esben Sloth

Kampagnechef og sekretariatsleder

esben.sloth@alternativet.dk

71797588

Karen-Maria Slente Stubager

Kommunikation, IT og persondata

karenmaria.slente@alternativet.dk

51959720

Maiken Meedom Andersen

Medlems- og Eventchef

maiken.meedom@alternativet.dk

61701383

Majken Mac

Demokratiudvikler

majken.mac@alternativet.dk

71790588

Mathias Henriksen

Europamedarbejder

mathias.henriksen@alternativet.dk

30562476

Noah Reinert Sturis

Studentermedhjælper

noah.sturis@alternativet.dk

41403448

Thomas Nørgård Esbensen

Grafisk Designer

thomas.esbensen@alternativet.dk

26746146

Andreas Smith Jørgensen

Kampagnekoordinator for Europa-Parlamentsvalget

andreas.smith@alternativet.dk

60195718

Fay-Mary Byg Huish

Studentermedarbejder

faymary.huish@alternativet.dk

41828185

Nieves Turégano

Projektleder

nieves.turegano@alternativet.dk

+4571793161

Oona Fro Lotus Reynagard

Regnskabsmedarbejder

bogholderi@alternativet.dk

41412816

Fiete Brunk

Praktikant

fiete.brunk@alternativet.dk