Landssekretariatet

Landssekretariatet er Alternativets organisatoriske hjerte.
Du finder dem i et skønt hus i hjertet af København, tæt ved Nørreport.
Åbenrå 33, st.
1124 København K.

Nis Benn

Organsationsansvarlig

nis.benn@alternativet.dk

60680706

Esben Sloth

Kandidatudvikler og igangsætter

esben.sloth@alternativet.dk

71797588

Fleur Marie Frilund Jensen

Studentermedhjælper

fleur.frilund@alternativet.dk

Tamas Ibolya

Uddannelse

tamas.ibolya@alternativet.dk

Thomas Nørgård Esbensen

Grafiker

thomas.esbensen@alternativet.dk

26746146

Tor Blaabjerg Sørensen

Studentermedhjælper

tor.blaabjerg@alternativet.dk

27261675

Noah Reinert Sturis

Studentermedhjælper

noah.sturis@alternativet.dk

41403448

Birte Lykke Rabjerg

Administration og økonomi

regnskab@alternativet.dk

71792545

Sascha Faxe

Politikproces

sascha.faxe@alternativet.dk

29618565

Cristine Gliese Rasmussen

Kommunikationschef

cristine.gliese@alternativet.dk

71792772

Maiken Meedom Andersen

Medlemsansvarlig

maiken.meedom@alternativet.dk

61701383

Anders Kalsbøll

Studentermedhjælper

anders.kalsboll@alternativet.dk

60777728